|
|
|
Wyniki
|
  1. Model fermentacji beztlenowej (AD) w małej skali pozwala na opracowanie zrównoważonej produkcji w oparciu o istniejące technologie w tym zakresie z uwzględnieniem zarządzania zapotrzebowaniem energetycznym w celu dostosowania wytwarzanej energii do zmieniających się potrzeb produkcyjnych. Prezentowany w ramach krajowych warsztatów podręcznik opisuje dany model wraz z analizą przypadków, w których zostanie on zastosowany. Przewidziano także możliwość wizyt studyjnych.

  2. Modele współpracy biznesowej (BCM), opracowane pod kątem uniezależnienia się od publicznych dotacji, oferują alternatywne możliwości finansowania. Szczegółowy opis danego modelu zostanie ujęty w podręczniku i zaprezentowany na krajowych warsztatach. Jego dopełnienie stanowić będzie oprogramowanie „smallBIOGAS“, umożliwiające ocenę nowych biogazowni pod względem zrównoważonego rozwoju.

  3. Rozwój kompetencji i podnoszenie świadomości w zakresie technologii fermentacji beztlenowej w małej skali poprzez organizowanie internetowych i stacjonarnych szkoleń, seminariów on-line i krajowych punktów kontaktowych. Wdrożony zostanie także program kształcenia umiejętności trenerskich.

  4. Tworzenie sprzyjających warunków dla nowych inwestycji, dzięki bezpośrednim spotkaniom z przedsiębiorstwami rolno-spożywczymi o potencjale umożliwiającym instalację biogazowni na bazie fermentacji beztlenowej, włącznie z zaplanowaną w ich ramach analizą zrównoważonego rozwoju oraz uczestnictwem w wizytach technicznych, warsztatach i szkoleniach, a także promowaniem zawierania umów między firmami docelowymi i kluczowymi interesariuszami.

  5. Strona internetowa poświęcona małoskalowej produkcji biogazu z odpadów przemysłu rolno-spożywczego, włącznie z danymi na temat materiałów surowcowych, aspektów technologicznych, pomyślnie zrealizowanych inwestycji, itp. Wszelkie istotne informacje zebrane w trakcie realizacji projektu będą stopniowo udostępniane.



BIOGAS3 PROJECT - Zrównoważona małoskalowa produkcja biogazu z odpadów przemysłu rolno-spożywczego dla osiągnięcia samowystarczalności energetycznej Program Inteligentna Energia - Europa

Wyłączna odpowiedzialność za treść niniejszej [strony internetowej, publikacji, itp.] spoczywa na autorach. Niekoniecznie odzwierciedla ona stanowisko Unii Europejskiej. Agencja Wykonawcza ds. Konkurencyjności i Innowacyjności (EACI) ani Komisja Europejska nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie w jakiejkolwiek formie zamieszczonych tutaj informacji.

 


@BIOGAS3project